Profesjonalne towarzystwo zrzeszające osoby praktykujące analizę i psychoterapię jungowską ptpa@ptpajung.pl

Drugie spotkanie Sekcji klasyczno-archetypowej – o psychopatologii histerii

W dniach 31 maja i 1 czerwca 2014 we Wrocławiu odbyło się kolejne, drugie z cyklu spotkań Sekcji klasyczno-archetypowej PTPA. Seminarium dotyczące problematyki histerii było prowadzone przez certyfikowaną analityczkę jungowską Aleksandrę Szczepaniak.
Punktem wyjścia do rozważań były cztery teorie, zarysowane przez C.G. Junga i ich rozwój.
Przedstawione przez Piotra Szczepaniaka specjalistę psychiatrę kryteria diagnostyczne zaburzeń histrionicznych i różnicowania symptomatologii o charakterze organicznym, pozwoliły odnieść wiedzę współczesną do zaprezentowanej w doktorskiej pracy C.G. Junga (1902) „O psychopatologii i patologii tzw. zjawisk tajemnych” oraz innych pracach. W trakcie spotkania poruszane były zagadnienia odnoszące się do psychopatologii histerii oraz ujęcia histerii w ramach teorii kompleksów a także teorii typów i archetypów. Wynikająca z praktyki bogata wiedza kliniczna pracy z symptomami, snami pozwalała na dyskusje i rozważania wokół znaczenia histerii jako drogi do rozwoju.

Kolejne seminarium w ramach prac Sekcji klasyczno-archetypowej dotyczące problematyki lęku planowane jest w dniach 20-21 września 2014 w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem serdecznie zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym:

alleksza@gmail.com (osoby z Katowic)
kowalikpatryk86@gmail.com (osoby z Wrocławia)
b.samitowski@gmail.com (osoby z Warszawy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *