Profesjonalne towarzystwo zrzeszające osoby praktykujące analizę i psychoterapię jungowską ptpa@ptpajung.pl

Wykład otwarty dr Josepha Cambraya pt. „Synchroniczność: Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń”

Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej zaprasza serdecznie na wykład otwarty analityka jungowskiego dr Josepha Cambraya pt. „Synchroniczność: Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń”.

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2016 r., o godzinie 18:00 w ośrodku Terapeutyczno-Rozwojowym Inspiro w Warszawie – ul. Kozietulskiego 1 lok. 2 (ok. 7 minut spacerem od metra Plac Wilsona). Wstęp wolny, prosimy jednak o punktualność, gdyż ilość miejsc siedzących na sali jest ograniczona.

„Synchroniczność”, czyli znaczący zbieg okoliczności, to termin wprowadzony przez C.G. Junga do opisu zjawisk, których nie wiąże ze sobą przyczyna i skutek, i które posiadają subiektywne znaczenie dla zaangażowanych w nie osób.

Joseph Cambray, autor książki „Synchroniczność: Natura i psyche we wszechświecie wzajemnych połączeń” (wyd. polskie 2014 r.) wyjmuje koncepcję synchroniczności z ograniczeń studiów jungowskich i łączy ją z badaniami prowadzonymi obecnie w ramach wielu nowych i ekscytujących dziedzin związanych z fizyką i naukami przyrodniczymi.

„Czy żyjemy w świecie wzajemnych powiązań? Czy Przypadek to Drugie Imię Boga? Czy za zasłoną zmysłowych wrażeń kryje się inteligentny projekt? Czy fenomen synchroniczności da się wyjaśnić istnieniem ukrytego porządku? Synchroniczność (…) prowadzi nas w fascynującą podróż do celu, jakim jest odkrycie – mikro i makroświata ukrytych znaczeń. Wychodząc od źródeł koncepcji synchroniczności, poprzez „heretyckie” do niedawna, dziś znajdujące potwierdzenie w naukowych odkryciach, teorie, docieramy do świata, który dotychczas zarezerwowany był dla szamanów, alchemików czy teologów, a z którym obecnie skutecznie mocują się astrofizycy i… psychologowie analityczni” (dr hab. Andrzej Pankalla, specjalista psychiatra Sławomira Kwiatkowska)

Dr Joseph Cambray – były Prezes Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (International Association for Analitycal Psychology). Wydawca czasopism: The Journal of Analitycal Psychology, The Jung Journal: Culture and Psyche, Israel Annual of Psychoanalytic Theory. Członek rady wydziału Harwardzkiego Uniwersytetu Medycznego; adiunkt w Pacific Graduate Institute; były Prezes Instytutu C.G. Junga w Bostonie.

Tuatj link do wydarzenia na Facebook’u 

joe-cambray

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *