W dalszym ciągu trwają zapisy na XXIII Międzynarodowy Kongres Psychologii Analitycznej w Zurichu.
Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu, szczególnie, że w ramach bogatego programu - poza prelekcjami i warsztatami - organizatorzy przewidzieli wycieczki do ważnych, jungowskich miejsc. Wśród nich m.in.:
🌱Psychology Club Zurich
🌱Wycieczka po Küsnacht
🌱Wieża w Bollinger
🌱Szpital Psychiatryczny Burghölzli
🌱Muzeum C.G.Junga "Anima Mundi" w Gommiswald i in.
Do zobaczenia w Szwajcarii!
Link do zapisów👉https://shorturl.at/TeV4k
#PTPA #cgjung #kusnacht #zurich
... Czytaj więcejZwiń
- Likes: 1
- Shares: 1
- Comments: 0
0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Przedstawiamy artykuł, który ukazał się w Rzeczpospolita, opisujący aktualną sytuację dotyczącą prac nad ustawą o zawodzie psychoterapeuty, wypracowaną przez Grupa Robocza - ds. Ustawy o Zawodzie Psychoterapeuty zrzeszającą ponad 40 stowarzyszeń, której #PTPA jest również członkiem 👉 shorturl.at/5OcyM
#ustawaozawodziepsychoterapeuty #cgjung
Źródło grafiki: shorturl.at/QSJwr
... Czytaj więcejZwiń
0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Średniowieczny biskup z Miry, współcześnie kojarzony głównie z prezentami i okresem bożonarodzeniowym, Święty Mikołaj.
Ten obdarowujący darami opiekun dzieci, postać łącząca w sobie dobroć, hojność, miłosierdzie, wokół której wyrosło wiele legend, uosabia kilka archetypów, w tym jeden z najbardziej istotnych w psychologii analitycznej - archetyp Starego Mędrca.
Jolande Jacobi nazywa go "uosobieniem pierwiastka duchowego w drodze wewnętrznego rozwoju, męską połową w kręgu postaci jaźni". Jung natomiast mówi o Starym Mędrcu jako o osobowości manicznej podkreślając, że "ten, kto posiada mana, ma siłę, którą może oddziaływać na innych".
Czy zatem możemy traktować Świętego Mikołaja jako tego, który posiada wewnętrzną wiedzę o ludzkich potrzebach i pragnieniach, a jego coroczną obecność w czasie Świąt Bożego Narodzenia jako przypomnienie o tych fundamentalnych wartościach?
A może wyruszający w swoją coroczną podróż Święty, mógłby być postrzegany jako symbol wewnętrznej podróży ku mądrości i transformacji, uosobienie procesu dojrzewania, który prowadzi do duchowego rozwoju i samopoznania?
Jesteśmy ciekawi, jak Państwo postrzegacie postać licyjskiego biskupa - z czym Wam się kojarzy?
#Mikołaj #BożeNarodzenie #ArchetypStaregoMędrca #CarlGustavJung #PTPA
Źródło grafiki: pl.pinterest.com/pin/746964288322362835/
... Czytaj więcejZwiń
2 CommentsSkomentuj na Facebooku
Ja mam skojarzenia z dobrym ojcem, który zna potrzeby dzieci i umie im coś od siebie dać. Mógłby może reprezentować też jakiś wewnętrzny aspekt dobrego obdarowywania swojego wewnętrznego dziecka; który ma o tym dziecku pamięć i relację z nim.
Ostatnio miałem takie doświadczenie psyche, tak jakby pojednało się we mnie napięcie pomiędzy archetypem Puera Aeternusa i Senexa🤯👦👴🏛️🗝️ Czy to funkcja transcendentna?!? 😊
Już w najbliższy weekend (6-8.12.24) #internationalassociationforjungianstudies zaprasza na konfrencję online: Jung and Duailty: Contemporary Thought.
Zapisy wciąż trwają 👉 tiny.pl/z_q609yr
#jung #PTPA #konferencja #Iajs #IAAP
... Czytaj więcejZwiń
0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Gratulujemy ! 🎉W miniony weekend członkowie 4-letniego kursu jungowskiego z psychoterapii 2020-2024 - organizowanego przez Stowarzyszenie Analityków Jungowskich przy współpracy z Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej otrzymali dyplomy ukończenia części teoretycznej kursu.
Uroczystość ta odbyła się podczas ostatnich zajęć z tematu „Psychoz w ujęciu jungowskim”, które w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie prowadziła Katarzyna Cyranka.
W okolicznym podsumowaniu wielu uczestników podkreślało, jak znacząca zmiana w nich nastąpiła w trakcie tego czteroletniego szkolenia. Była też oczywiście okazja do wypicia lampki szampana oraz poczęstowania się kawałkiem tortu. Gratulujemy adeptom i życzymy dalszej wytrwałości na ich nowej ścieżce zawodowej.🌟
... Czytaj więcejZwiń
0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Zapraszamy do nowej edycji czteroletniej szkoły psychoterapii jungowskiej! analitycyjungowscy.pl/szkola-jungowska-2024-2028/ ... Czytaj więcejZwiń
0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Niniejszym publikujemy oświadczenie Federacja Towarzystw Psychoanalitycznych, w której zrzeszone jest również nasze Towarzystwo, w sprawie powołania Konsultanta Krajowego ds psychoterapii. ... Czytaj więcejZwiń
Zawartość nie jest teraz dostępna
Dzieje się tak zwykle, gdy właściciel udostępnił zawartość małej grupie osób, zmienił jej widoczność lub ją usunął.0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Bańka | Możdżer | Samitowski - Właśnie kocham (wczoraj ciemno) ... Czytaj więcejZwiń
0 CommentsSkomentuj na Facebooku
Publikacja wystąpień z Kongresu Buenos Aires 2022 jest już dostępna do zakupu w wersji papierowej lub pobrania e-booka ze strony wydawnictwa (link podajemy w pierwszym komentarzu).
W publikacji znajdziecie Państwo wystąpienia członków PTPA będących jednocześnie członkami Stowarzyszenie Analityków Jungowskich : Bartosza Samitowskiego, Marii Łokaj (we współpracy z Marią Aydemir Individual member IAAP) oraz Ewy Winkler.
Dla analityków członków IAAP oraz Routerów (członków programu szkoleniowego IAAP) publikacja jest dostępna bezpłatnie do końca roku ze strony IAAP.
Zachęcamy do lektury !🇵🇱🇦🇷Już tu jest ! ❤️Właśnie ukazał się zbiór wystąpień z konferencji Buenos Aires 2022, zawierający artykuły naszych członków : Bartosza Samitowskiego, Marii Łokaj (we współpracy z Marią Aydemir) oraz Ewy Winkler.
To bardzo ważne, aby nasz głos był słyszany na istotnych wydarzeniach w świecie jungowskim i bardzo się cieszymy, iż coraz więcej naszych członków angażuje się w wystąpienia na forum międzynarodowym !🇵🇱
Każda zainteresowana osoba może go sobie ściągnąć ze strony wydawnictwa w formie e-Books( link podajemy w pierwszym komentarzu).
Pojawienie się tej publikacji przywołało dobre wspomnienia z Argentyny🇦🇷
... Czytaj więcejZwiń
1 CommentSkomentuj na Facebooku
Link do wydawnictwa: www.daimon.ch/Buenos-Aires-2022
Pani Adrianna Rek, absolwentka studiów licencjackich na wydziale grafiki podzieliła się z nami swoją pracą dyplomową, dla której inspiracją była psychologia głębi Carla Gustawa Junga. Zachęcamy do obejrzenia pięknej animacji i oczywiście dyskusji! ... Czytaj więcejZwiń
2 CommentsSkomentuj na Facebooku
Dziękuje za wyróżnienie! 🧡
Niesamowita praca ✨